MikroKods

Ģeotelpiskās informācijas
un tālizpētes tehnoloģijas

Par Mums Aktualitātes Programmatūra Pakalpojumi Apmācība Mērniekiem Būvniekiem Pašvaldībām Tālizpēte Jautājumi un atbildes Sadarbība

Aktualitātes

Atjauno savas BENTLEY programmatūras licences par SELECT līguma viena gada izmaksām.

Visiem, kuriem ir iegādātas Bentley programmatūras licences, neatkarīgi no to iegādes laika, kā arī tiem, kuriem kādreiz ir bijis noslēgts Bentley SELECT uzturēšanas līgums, bet tagad tas ir pārtraukts, ir iespēja atjaunot savas Bentley licences nemaksājot papildus par Bentley SELECT līguma atjaunošanu. BENTLEY piedāvājums spēkā līdz 2020.gada 15.novembrim. 
Par piedāvājuma detalizētākas informācijas saņemšanu lūdzu sazināties e-pastā mikrokods@miko.lv vai pa tālruni 29101201.
Pastel Blue Photo Grid Spring Break Sale Facebook Post

Tiešsaistes apmācības par 3D datu apstrādi ar Bentley Systems programmatūru 2020.gada 3.aprīlī un 9.aprīlī, SIA „Mikrokods” virtuālajā klasē.

Aicinām tiešsaistē apgūt apmācību kursu par 3D datu apstrādi ar Bentley Systems programmatūru, Bentley Institute sertificēta apmācību vadītāja Oto Luksa vadībā.

Kursā iegūsi šādas iemaņas:
• Prast izmantot šādus telpisko datu produktus:
- 3D režģa modeļus vizuālai izvērtēšanai un mērīšanai (3mx,OBJ), kas iegūti ar Bentley ContextCapture;
- 3D punktu mākonis (POD, E57,LAS,LAZ*);
- 3D virsma (Terrain Model);
- Ortofoto;
- WMS karšu servisi un Bing Maps;
• 3D lāzerskenēšanas punktu LAZ/LAS mākoņa konvertēšana uz Bentley POD formātu ar Bentley Pointools PODcreator izmantošanai v8i versijās;
• Kombinēto metožu izmantošana ADTI topogrāfisko datu iegūšanai.
Pēc kursa noklausīšanās saņemsi "Bentley Institute" apliecinājumu par saņemtajām zināšanām.

Kursa cena 75 EUR

Reģistrēšanās apmācībām 3.aprīlī šeit: https://forms.gle/cbkiw34upaHGdANa7
Reģistrēšanās apmācībām 9.aprīlī šeit: https://forms.gle/Qgf5imd2M81VTmn36

06.10.14 (3)

Informatīvā diena par Bentley Systems produktiem

SIA „Mikrokods” 2019.gada 11.decembrī organizē semināru „Informatīvā diena par Bentley Systems programmatūru”.
Pasākums tiek organizēts sadarbībā ar Bentley Systems International Ltd. un Rīgas tehnisko universitāti. Semināra norises vieta ir RTU Zinātniskā bibliotēka, Paula Valdena ielā 5, Rīgā.

Bentley Systems International Ltd ir viens no vadošajiem pasaules inženieru (CAD) programmatūras risinājumu piegādātājiem. SIA „Mikrokods” ir Bentley Systems oficiālais pārstāvis Latvijā.

Semināru aicinām apmeklēt mērniekiem, ģeologiem, būvniekiem, arhitektiem, teritoriju plānotājiem u.c. interesentiem.
Seminārā tiks apskatītas sekojošas tēmas:

 • Bentley programmatūras licencēšana;
 • Izmaiņas Bentley programmatūrās;
 • 3D dati būvniecības procesa atbalstam;
 • Atvērto datu izmantošana;
 • 3D modeļu pārvaldības sistēma;
 • Pārskats par Bentley risinājumiem ģeologiem;
 • Aktualitātes projektos, kuros izmantoti Bentley risinājumi.

Seminārā uzstāsies:
Oto Lukss, SIA „Mikrokods”, programmatūras tehniskā atbalsta speciālists;
Ints Lukss, SIA „Mikrokods”, projektu vadītājs;
Andris Lapāns, SIA „Mikrokods”, projektu vadītājs;
Māris Kaļinka, RTU, Dr.sc.ing., asoc. prof. Māris Kaļinka.

Reģistrācija semināram: https://forms.gle/UAN4o2BV1Yoz5QSH9
Semināra programma:  Mikrokoda_ 11.12.19._SEMINĀRA PROGRAMMA.pdf
Semināra Facebook lapa: https://www.facebook.com/events/701131793717398/

Jautājumu un neskaidrību gadījumā sazināties ar Māru Čači, e-pastā mara@miko.lv vai pa tālruni 26432187

Ieviesīs vienoto datu vidi Rail Baltica dzelzceļa līnijai

Lai ieviestu un uzturētu Rail Baltica vienotu datu vidi (CDE) būves informācijas modelēšanas sistēmai (BIM), RB Rail AS ir noslēdzis līgumu ar vienu no vadošajiem pasaules programmatūras risinājumu piegādātājiem Bentley Systems International Ltd. Līdz ar to Rail Baltica globālais projekts gatavojas ieviest un iestatīt mākonī balstītu CDE, kas tiks izmantota dzelzceļa līnijas projektēšanas, būvniecības un darbības posmā. Piecu gadu līguma kopējā summa ir EUR 1,224 miljoni (bez PVN), kurā ietilpst programmatūras izstrāde, ieviešana un uzturēšana, kā arī licences maksa un lietotāju apmācība. Finansējums tiek piešķirts no CEF (Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta) līdzekļiem.

750x500 Top 1515662243 11jan18 Rail Baltica

Tiks izveidots Baltijas BIM attīstības ekselences centrs

2019.gada martā ir parakstīts sadarbības līgums starp Viļņas Gedimina Tehnisko universitāti, Rīgas Tehnisko universitāti un Tallinas Tehnoloģiju universitāti, lai kopīgi veidotu pirmo unikālo BIM attīstības ekselences centru Baltijā.

Baltijas BIM attīstības ekselences centra galvenie mērķi būs dalīties ar Baltijas valstu tehnisko universitāšu tehniskajiem un cilvēkresursiem, veikt augsti kvalificētu BIM profesionāļu apmācību, uzlabot BIM metodoloģiju, kā arī izveidot vienotu studiju programmu.
Ideju par BIM attīstības ekselences centra izveidi Rīgā aktīvi abalstījusi arī SIA "Mikrokods".

Ideju par BIM attīstības ekselences centra izveidi Rīgā aktīvi abalstījusi arī SIA "Mikrokods" un turpinās atbalstīt centra mērķu sasniegšanu.

Vairāk info skatīt preses relīzes dokumentā:

Bldghypermodel 061 600

Gada Labākā būve Latvijā 2018

2019.gada 28. martā notiek skates „Gada Labākā būve Latvijā 2018” uzvarētāju apbalvošana. Savukārt pirms apbalvošanas Latvijas un ārvalstu būvnieki, būvmateriālu ražotāji, projektētāji, inženieri dalīsies savā pieredzē konferencē „BŪVNIECĪBA. KVALITĀTE. DROŠĪBA. INOVĀCIJAS.”. Konferencē par realitātes modelēšanas nozīmi būvniecības procesā stāstīs mūsu kolēģis Ints Lukss.

Skati „Gada labākā būve Latvijā” organizē būvniecības nozares 20 profesionālās sabiedriskās organizācijas sadarbībā ar Ekonomikas ministriju, Satiksmes ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Būvniecības valsts kontroles biroju, VAS „Valsts nekustamie īpašumi”, Latvijas Pašvaldību savienību, Rīgas Tehnisko universitāti, Latvijas Lauksaimniecības universitāti, RISEBA FAD, Biznesa augstskolas “Turība” Komunikācijas fakultāti, nozares žurnālu „Būvinženieris”.

Skates „Gada labākā būve Latvijā 2018” mērķis ir veicināt būvniecības procesa kvalitāti, nosakot un popularizējot labākās būves un labās prakses piemērus būvniecības procesā Latvijā un ārzemēs 2018. gadā, veicināt profesionālo izaugsmi un darba kvalitāti nozarē, izteikt atzinību un motivēt nozares pārstāvjus profesionāliem izaicinājumiem akcentējot būvniecības procesa gala rezultātu – būvi.

Skate GADA LABĀKĀ BŪVE LATVIJĀ 2018
Jau 21.gadu!

Izstāde "Māja I 2019"

Laika posmā no 2019.gada 14.-17.martam SIA „Mikrokods” sadarbībā ar SIA „Merko” piedalīsies SIA „BT 1” rīkotajā starptautiskajā būvniecības izstādē „Māja I 2019”, lai iepazīstinātu izstādes apmeklētājus ar realitātes 3D modelēšanas pakalpojumiem un to sniegtajām iespējām.Laika posmā no 2019.gada 14.-17.martam SIA „Mikrokods” sadarbībā ar SIA „Merko” piedalīsies SIA „BT 1” rīkotajā starptautiskajā būvniecības izstādē „Māja I 2019”, lai iepazīstinātu izstādes apmeklētājus ar realitātes 3D modelēšanas pakalpojumiem un to sniegtajām iespējām.

Pārbaudītas un veiksmīgas iepriekšējas sadarbības rezultātā, SIA „Mikrokods” un SIA „Merko” piedāvā 3D modelēšanas pakalpojumus apvienojot fotogrammetrijas un lāzerskanēšanas metodes.

“Māja I” ir lielākais būvniecības nozares notikums Latvijā, kas ataino mūsdienu celtniecības attīstības tendences, tehnoloģiju jaunumus, kā arī sekmē tiešu dialogu starp būvniecības un citu saistītu nozaru profesionāļiem un galapatērētājiem Baltijā, Austrumeiropā, Rietumeiropā, Āzijā.

Izstādi apmeklē profesionāļi no Baltijas reģiona un visas Eiropas, kā arī plaša apmeklētāju publika, kas meklē nepieciešamo sava mājokļa būvniecībai.

Nāciet ciemos!

Balttour 2019 - Daugavas senlejas un Pērses gravas virtuālais modelis

No 1. līdz 3. februārim Ķīpsalā notika 26. starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus “Balttour 2019”, kur vairāk nekā 850 dalībnieku piedāvāja izdevīgākos ceļojumus un atpūtas galamērķus Latvijā un visā pasaulē. Kokneses novada stendā biedrība "Pērses krasts" prezentēja Eiropas Savienības līdzfinansētā projekta „Koknese – Daugavas senleja un Pērses grava 20.gs. 30tie gadi” ietvaros SIA "MikroKods" izstrādāto virtuālās realitātes modeļa pirmo versiju. Vēsturiskās situācijas modelis izveidots, balstoties uz vēsturiskām kartēm, fotogrāfijām, Pļaviņu ūdenskrātuves batimetrijas mērījumiem un Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras gaisa lāzerskanēšanas datiem. Vēl tiek turpināts darbs pie virtuālā modeļa uzlabošanas un papildināšanas. 
Balttours 2019 622

Pērses ielejas rekonstrukcijas video lejupielāde

BIM and Beyond - Baltic Tour 2018

BIM un Beyond Tour kļūst par tradīciju – pēc veiksmīgās semināru tūres 2016.gadā, tās organizatori šo akciju organizēja arī šogad, visās trijās Baltijas valstīs – Lietuvā, Latvijā un Igaunijā: tā tika atklāta 13.septembrī Rīgā, turpinājās 21.septembrī Viļņā un noslēdzās Tallinā – 25.septembrī.

Bim&Beyond 2018

Paldies visiem, kas atrada laiku un piedalījās Rīgas seminārā. Šeit visi interesenti var aplūkot Rīgas semināra prezentācijas:

 1. Kopēja datu vide (Common Data Environment) veiksmīga BIM mugurkauls. ProjectWise vēsturiskā attīstība un pieredzes stāsti. S.Sigvardsson, Business Solution Director, Project Delivery, Bentley Systems Inc., Sweden. VIDEO
 2. BIM izmantošana dzelzceļa un ceļu projektēšanā, būvniecībā un uzturēšanā. Steve Cockerell, Industry Market Director Rail, Bentley Systems UK, United Kingdom. VIDEO
 3. Bentley programmatūra ComplyPro – Progressive Assurance Solution: dzelzceļa projektu vadības uzraudzība. Mark Rogers, Bentley Product Sales Director, Progressive Assurance Solutions - Europe, United Kingdom. VIDEO
 4. BIM izmantošana ūdensapgādes un kanalizācijas projektēšanā, būvniecībā un uzturēšanā. Slavco Velickov, PhD. Global asset performance sales director, Bentley Systems Inc.
 5. Paņeveža 3D. Smart City izveide un sasniegumi. Dr. Arūnas Urbšys, Projects Development Director, UAB „IN RE“, Lithuania. VIDEO
 6. Pakalpojumi MicroStation Connect versijā. Ervins Stūrmanis, Project Manager, SIA „MikroKods“, Latvia. VIDEO
 7. Realitātes 3D modeļu praktiskā pielietošana projektēšanā un būvniecībā. Ints Lukss, Member of the Board, SIA „MikroKods“, Latvia. VIDEO
 8. Realitātes modeļi arhitektūrā. Dr. Arūnas Urbšys, Projects Development Director, UAB „IN RE“, Lithuania. VIDEO

MikroKods sniegtā tiešraide Latvijas Pašvaldību savienībā

2018.gada 24.maijā SIA MikroKods valdes loceklis Ints Lukss sniedza tiešraides prezentāciju Latvijas Pašvaldību savienībā par realitātes 3D modelēšanu un tās praktisko pielietošanu kultūras mantojuma aizsardzības un citu pašvaldību uzdevumi risināšanai. Tiešraides videoierakstu var noskatīties Šeit.

Aktualitātes Bentley un Hexagon programmatūrā 2018.gadā

2018.gada 2.martā Pētersalas biznesa centrā norisinājās seminārs, kurā SIA MikroKods pārstāvji informēja par tiem jauninājumiem, kas ieviesti kompāniju Bentley Systems un Hexagon Geospatial izstrādātajā programmatūrā. Šeit Jūs varat iepazīties ar šī semināra prezentācijām.

Bentley CONNECT jaunumi 2018.gadā (Oto Lukss)
Jaunumi Bentley Systems un Hexagon Geospatial programmatūrā (Ervins Stūrmanis)
Kas jauns ContextCapture? (Ints Lukss)
Telpisko izmaiņu nepārtraukts monitorings no fotogrammetrijas un lāzerskenēšanas. No 3D uz 4D (Ervins Stūrmanis)
3D datu izmantošanas iespējas (Oto Lukss)
ADTI vide un datu ielasīšana CONNECT versijā (Oto Lukss)

Meistarklase realitātes 3D modelēšanā 31.maijā

Pēdējos gados arvien biežāk ikdienā dzirdam tādus jēdzienus kā 3D modelis, Viedā pilsēta (SmartCity) vai realitātes modelis. Arī SIA MikroKods pēdējā gada laikā mērķtiecīgi uzkrājusi vērā ņemamu pieredzi realitātes modeļu izstrādē, sagatavojot vairāku kultūrvēsturisku un infrastruktūras objektu 3D modeļus, kurus iespējams apskatīt demonstrāciju vietnē un video versijā.

Šā gada 31.maijā Rīgā, Hotel Islande norisinājās REALITĀTES MODELĒŠANAS MEISTARKLASE, kurā mēs dalījāmies ar pieredzi aktuālu datu par reālo pasauli iegūšanā, to apstrādē un izmantošanā, kas balstīta uz fotogrammetrijas un lāzerskenēšanas metožu pielietošanu. Šeit Jūs varat iepazīties ar minētajā meistarklasē demonstrētām prezentācijām.
Realitātes modelēšana mūsdienu skatījumā: tautas fotogrammetrija un lāzerskenēšana (I.Lukss).
Fotogrammetriskās uzņemšanas plānošana un veikšana (I.Lukss).
3D modelēšana ar Bentley ContextCapture (E.Stūrmanis).
3D režģa modeļa pārlūkošana ar izmantošanu (E.Stūrmanis).
Realitātes modeļa publicēšanas iespējas internetā (I.Lukss).
3D modelēšanas datu elementārā apstrāde ar brīvā koda programmatūru (I.Lukss).
3D modelēšanas datu iekļaušana MicroStation saimes programmatūrā (O.Lukss).
Lāzerskenēšanas punktu mākoņu pielietošana būvniecībā un rekonstrukcijā (M.Kaļinka).

Vairāk informācijas par 3D modelēšanu un tās pielietojumiem ir iegūstama apskatā "Realitātes 3D modelēšana un tās pielietojumi".

BIM and BEYOND - Baltic Tour (2016. gada 18.-20. oktobris)

Baltijas ceļojums - "BIM un Beyond - Baltic Tour" ir noslēdzies. Pateicamies visiem, kas pagodināja ar savu klātbūtni šī ceļojuma Rīgas etapu. Mūsu un starptautisko ekspertu prezentācijas ir aplūkojamas šeit:

 1. Ielūgums un programma
 2. Asset Management Strategic Direction – Beyond BIM. Frederik Boersma, Utilities Solutions Director, Bentley Systems
 3. MicroStation CONNECT Edition - Information Modeling for Infrastructure Professionals. Urmas Jüriorg, CAD-süsteemide OÜ, Estonia
 4. Modernā fotogrammetrija – realitātes iegūšana ģeodatu apstrādei. Ints Lukss, Ervins Stūrmanis, SIA MikroKods, Latvija
 5. Digital City - 3D City - Smart City. What's Next? Dr. Arūnas Urbšys, UAB „IN RE“, Lithuania
 6. “Auragen” Cogeneration Power Plant, Tallinn, Estonia. Pipelines Detail Design. Visvaldas Šavelskis, SWECO, Lithuania
 7. Client story: Fotogrammetry in service of open mine surveyors. Kaja Paat, Inseneribüroo STEIGER OÜ, Estonia
 8. Common Data Environment for BIM Process Management. Dr. Arūnas Urbšys, UAB „IN RE“, Lithuania
 9. Būvju datu ģeotelpiskā pārvaldība valsts līmenī. Oto Lukss, SIA MikroKods, Latvija
 10. Technology update for Utilities Management. Frederik Boersma, Utilities Solutions Director, Bentley Systems, Tomas Stanek, Channel Sales Manager, Bentley Systems