MikroKods

Ģeotelpiskās informācijas
un tālizpētes tehnoloģijas

Par Mums Aktualitātes Programmatūra Pakalpojumi Tālizpēte Sadarbība Jautājumi un atbildes

iModelJS

Bentley imodel (.bim) formāts

Kas ir iModel?

iModel ir Bentley izstrādāts īpaši kompakts formāts modeļu un projekta datu apmaiņai, kas īpaši izstrādāts būvniecībai un CAD. Tas gan nav vienkārši tikai kārtējais 2D/3D CAD fails.
Būtībā tā ir BIM datubāze daudziem datu veidiem: atribūti, ģeometrija, grafika un to mijiedarbība. Tas nozīmē, ka vienā failā var ietvert visu projektu neatkarīgi no tā, no cik un kādiem avotiem iegūti sākotnējie dati. Atšķirībā no patentētajiem formātiem, iModel ir atvērts, un to var izmantot daudzi konkurētspējīgi infrastruktūras izstrādātāji.
Formāts tāpat atšķirībā no tekstuālā IFC ir ļoti efektīvs, kompresējot milzīgus failus, un ir paredzēts mūsdienu mākoņdatošanas un mobilajām darbplūsmām. Tie ir droši un labi darbojas ar servera līmeņa drošību.
Papildinformāciju var pievienot iModel, neietekmējot tajā sākotnēji ietvertos datus un ir lieliski piemērots pilna BIM dzīves cikla datu uzdevumiem.

iModels var ietvert arī visu to izmaiņu vēsturi, kas notikušas projekta dzīves laikā, ja tos izmanto kopā ar Bentley iModelHub.

iModeļus var izveidot ar Bentley Systems produktiem, kā arī no citiem avotiem, tostarp PDMS, Revit, AutoCAD, Rhino, ArchiCAD, IFC, JT (plugin):
  • ​Īpaši kompakts atvērts formāts, specifiski pielāgots būvniecībai (piemēram, augsta precizitāte mērījumiem vektoru modelī)
  • Efektīvāks par PDF 3D un IFC
  • Pieejami spraudņi priekš AutoCAD un Revit
  • Apakšuzņēmējs/lietotājs nevar izmainīt datus imodel formātā, bet var rakstīt savas piezīmes, un iezīmēt skices.
  • Lietojams ar Bentley Navigator Mobile programmu uz iPhone, Android
  • Izgūstams no Bentley ProjectWise
  • Faila formāts sqlite datubāze(.bim,. imodel)
  • Pielietojams web risinājumos ar iModelJs platformu. Plānotas nākotnē arī rediģēšanas iespējas.
  • Jau tiek izmantots, kā pieļaujams apmaiņas datu formāts RailBaltica projektā.

Jau šobrīd var izmēģināt darbībā izmantojot Bentley online servisu iTwin Design Review - Ad Hoc Reviews, kas augšupielādēto DGN failu konvertēs par iModel. Pēc konvertācijas modelis ir aplūkojams WebGL pārlūkā. Pēc tam var izmantot funkciju Export to IFC, kas eksportē iModel par IFC 2x3 vai 4 formātu. Šobrīd iTwin Review ir brīvi pieejams jebkuram kā izmēģinājums.

Piemērs ar ADTI datu aplūkošanu web vidē. Formāts atbalsta visus DGN elementus tai skaitā līknes, lokus, pielāgotās līnijas un atribūtus.Robeza6